вівторок, 20 травня 2014 р.

Верховна Рада України. Меморандум порозуміння й миру 2014


Верховна Рада України; Постанова,
Меморандум від 20.05.2014 № 1280-VII
Документ 1280-18, чинний, поточна редакція -
Прийняття від 20.05.2014ПОСТАНОВА
Верховної Ради України

Про Меморандум порозуміння й миру

(Відомості Верховної Ради (ВВР), 2014, № 26, ст.903)

Верховна Рада України постановляє:

1. Схвалити Меморандум порозуміння й миру (додається).

2. Ця Постанова набирає чинності з моменту її прийняття.

Голова Верховної Ради України О.ТУРЧИНОВ

м. Київ
20 травня 2014 року
№ 1280-VII


Додаток
до Постанови Верховної Ради України
від 20 травня 2014 року № 1280-VII

МЕМОРАНДУМ
ПОРОЗУМІННЯ Й МИРУ

Україна переживає найдраматичніший момент у своїй новітній історії.

Задля деескалації напруги у деяких регіонах країни Верховна Рада України закликає всіх громадян України простягнути руки один одному, відмовитися від радикальних дій, ненависті, разом повернутися до спільної роботи із захисту, розвитку та розбудови демократичної, суверенної і єдиної України, в якій вільно та дружньо житимуть люди всіх національностей, політичних переконань і віросповідань.

Верховна Рада України звертається до всіх громадян країни із закликом об’єднатися заради збереження нашого спільного дому - України.

Верховна Рада України підтримує в повному обсязі Женевські домовленості дипломатів України, Сполучених Штатів Америки, Європейського Союзу, Російської Федерації від 17 квітня 2014 року, що спрямовані на деескалацію напруги та відновлення безпеки всіх громадян.

Верховна Рада України підтримує загальнонаціональний діалог у рамках загальнонаціонального круглого столу національної єдності.

Верховна Рада України підтримує проведення виборів Президента України 25 травня 2014 року як запоруку миру та єдності в суспільстві та закликає всі органи державної влади забезпечити безпеку громадян під час голосування та встановлення результатів виборів. Верховна Рада України закликає до проведення чесних, прозорих, демократичних президентських виборів з рівними можливостями для всіх кандидатів у Президенти. Верховна Рада України закликає всіх громадян України взяти участь у президентських виборах та припинити дії, спрямовані на перешкоджання реалізації виборчих прав громадян.

Верховна Рада України засуджує протиправне застосування зброї і насильства, що призвели до масових вбивств людей та інших злочинів проти людяності. Верховна Рада України висловлює співчуття всім сім’ям загиблих.

Верховна Рада України висловлює вдячність усім громадянам України, які беруть участь у заходах із забезпечення захисту прав та свобод громадян, збереження конституційного ладу та територіальної цілісності України.

Спираючись на свої конституційні повноваження, на основі широкого національного діалогу, Верховна Рада України забезпечить невідкладне проведення конституційної реформи, в основу якої буде покладено децентралізацію державної влади, що передбачає:

1) закріплення статусу України як парламентсько-президентської республіки та встановлення балансу влади між усіма її гілками на центральному та місцевому рівнях;

2) забезпечення повноважень регіонів необхідними фінансовими ресурсами за рахунок встановлення справедливого розподілу доходів бюджетів;

3) проведення широкомасштабної судової реформи з метою гарантування прав громадян на чесний і справедливий суд та закріплення незалежності судової системи;

4) проведення реформи правоохоронних органів та прокуратури з метою забезпечення прав і свобод людини, безпеки громадян і відновлення довіри до правоохоронної системи, зокрема шляхом ліквідації функцій загального нагляду у прокуратури;

5) боротьбу з корупцією на всіх рівнях державної влади. Створення Національного антикорупційного органу України з широкими повноваженнями для здійснення контролю за діяльністю чиновників.

Верховна Рада України закликає до недопущення міжконфесійних та міжнаціональних конфліктів у країні.

Поруч із конституційним статусом української мови як державної Верховна Рада України забезпечить гарантування статусу російської мови. Держава також гарантуватиме підтримку мов національних меншин у місцях їх компактного проживання.

Верховна Рада України ухвалить закон про місцеві референдуми.

Верховна Рада України зобов’язується прийняти закон щодо недопущення кримінального переслідування громадян за участь у масових акціях в Україні, за умови звільнення ними захоплених будівель, інших громадських місць та добровільного складення зброї, за винятком осіб, які вчинили тяжкі та особливо тяжкі злочини проти життя та здоров’я людей.

Верховна Рада України закликає до роззброєння всіх незаконних формувань і здачі незаконної зброї громадянами, повернення всіх захоплених будівель їх законним власникам, звільнення всіх зайнятих вулиць, площ та інших громадських місць в українських містах, селах та селищах.

Верховна Рада України звертається до правоохоронних органів підготувати план заходів з метою забезпечення безпеки громадян та недопущення посягань на здоров’я і життя людей та, за умови звільнення заручників і адміністративних будівель, складення зброї всіма незаконними формуваннями, забезпечити повернення військовослужбовців, задіяних в антитерористичній операції, до місць їх постійної дислокації.

Ми всі різні, але всі ми єдині, бо є громадянами однієї суверенної, незалежної і неподільної України.

Ми повинні зробити все можливе, щоб не позбавити наших нащадків цього безцінного скарбу.

____________
http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1280-1824.08.2014 Петро Порошенко. Вітчизняна війна 14-го року 
07.06.2014 Мирний план. Інавгураційна промова Президента України Порошенка Петра 
21.04.2014 ИТАР-ТАСС. Мирный план Виктора Януковича 
17.04.2014 Женевська заява. Женевское заявление 
13.04.2014 АТО. Антитерористична операція на сході України 
20.03.2014 Декларація Про боротьбу за звільнення України 
17.03.2014 МИД РФ о Группе поддержки для Украины 
21.02.2014 Угода про врегулювання кризи в Україні. Комментарий МИД России в связи с событиями на Украине 
*** 
03.08.2006 Універсал національної єдності

2 коментарі:

Вадим Мурачов сказав...

18.04.2014 | Партія регіонів
Проект Меморандуму національної
єдністі Верховної Ради України

Україна наближається до великого та світлого християнського свята Великодня, який несе надії на відродження та оновлене мирне життя. У ці дні великого примирення та всепрощення Верховна Рада України закликає всіх співгромадян простягнути руки один одному, відмовитися від радикальних дій та мови ненависті, разом повернутися до спільних дій щодо захисту, розвитку та творчої розбудови єдиної, демократичної, унітарної України, в якій вільно та дружньо житимуть люди всіх національностей, релігійних переконань та політичних поглядів.

Верховна Рада України звертається до всіх громадян країни із закликом об’єднатися в ім’я збереження єдності, цілісності території держави, досягнення громадянської злагоди у суспільстві.

Верховна Рада України в повному обсязі підтримує женевські домовленості дипломатів України, Євросоюзу, Російської Федерації та США від 17 квітня 2014 року, спрямовані на деескалацію напруги та відновлення безпеки громадян. Спираючись на свої конституційні повноваження на основі широкого національного діалогу, Верховна Рада України невідкладно ухвалить закони щодо проведення в у нашій країні реформи місцевого самоврядування та організації влади в регіонах, передбачивши:

1. Ліквідацію обласних та районних державних адміністрацій;
2. Формування виконкомів обласних та районних рад та передачу їм функцій виконавчої влади;
3. Прямі вибори голів виконкомів обласних рад територіальними громадами відкритим голосуванням жителями областей;
4. Забезпечення повноважень регіонів необхідними фінансовими ресурсами за рахунок встановлення справедливого розподілу доходів бюджетів за рахунок того, що: - будуть залишені на державному рівні позитивне сальдо ПДВ, акцизні та митні збори, - будуть залишені на місцевому рівні податок на прибуток, податок на доходи фізосіб, податки на надра та землю, місцеві податки та збори;
5. Запровадження дієвих механізмів участі громадськості у прийнятті рішень органами місцевого самоврядування. Для досягнення миру та порозуміння Верховна Рада України забезпечить конституційне закріплення статусу російської мови як другої державної.

Верховна Рада України зобов’язується прийняти закон щодо недопущення кримінального переслідування, притягнення до кримінальної та адміністративної відповідальності осіб з приводу подій, які мали місце під час масових акцій в Україні за умови звільнення будівель та інших громадських місць та добровільного складення зброї.

Верховна Рада України закликає до роззброєння всіх незаконних формувань, повернення всіх незаконно захоплених будівель їх законним власникам, звільнення всіх незаконно зайнятих вулиць, майданів та інших громадських місць в українських містах, селах та селищах.

Ми всі різні. Але у нас є одне важливе спільне – ми всі разом є громадянами суверенної, незалежної України. Ми маємо зробити все можливе, щоб зберегти для наших нащадків цей безцінний скарб.

http://partyofregions.ua/ua/news/53510b09f620d2d20d0000b9#sthash.Nu24BaQs.dpuf

Вадим Мурачов сказав...

18.04.2014 | Росія підтримала
меморандум національної єдності
від Партії регіонів

МЗС Росії дійшло висновку, що українська сторона не виконує положення Женевської заяви від 17 квітня 2014 року ще і тому, що нинішня парламенское більшість не бажає розглядати запропонований Партією регіонів Меморандум національної єдності.

Про це йдеться у п'ятничній заяві МЗС Росії по ситуації з врегулюванням кризи в Україні, розміщеній на сайті зовнішньополітичного відомства країни-агресора.

"... нинішня парламентська більшість демонстративно ухиляється від розгляду даного документа, що наочно демонструє повне небажання депутатів від правлячої коаліції в широкому конструктивному діалозі шукати шляхи виходу з глибокої політичної кризи в країні", - йдеться у заяві.

Меморандум від ПР, на думку російської сторони, містить "конструктивні пропозиції щодо стабілізації ситуації в країні".

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/rosiya_pidtrimala_memorandum_natsionalnoii_e_dnosti_vid_partiii_regioniv_1933026