понеділок, 30 січня 2012 р.

Заява КОД з приводу так званої Конституційної Асамблеї


Віктор Янукович, який мав би бути гарантом Конституції, за два роки свого провального президентства, навпаки, зґвалтував Основний Закон, пристосувавши його до власних потреб. Перебування Януковича при владі почалося з державного перевороту, коли всупереч Конституції із так званих тушок було сформовано провладну коаліцію у парламенті, а потім в такий же незаконний спосіб змінено й саму Конституцію. Але й цього тексту Янукович не дотримується, бо його режим править не по писаній конституції, а за «поняттями» кримінально-мафіозного світу.

Відтак, Комітет опору диктатурі не довіряє заявам президента про його нібито готовність прийняти прозорі, узгоджені із суспільством рішення щодо змін до Основного закону. Утворений Януковичем орган є окозамилюванням і спробою видати за Конституційну асамблею дорадчу групу при Президентові України. У КОД свідомі того, що Янукович вже сьогодні прагне підстрахуватися та переписати Конституцію так, щоб в будь-який спосіб залишитися при владі.

Тим не менше, партії, які входять до складу Комітету опору диктатурі, враховуючи обов’язковіcть для України рекомендацій Парламентської Асамблеї Ради Європи, зможуть взяти участь у роботі справжньої Конституційної асамблеї лише за умови, що Янукович виконає рішення ПАРЄ щодо негайного звільнення Юлії Тимошенко, Юрія Луценка та інших політв’язнів. На минулих парламентських виборах політичні блоки, на чолі яких стояли Тимошенко та Луценко, заручилися підтримкою більшості виборців, що дає їм повне право на участь в роботі із відновлення Конституційного ладу в Україні.

Друга наша умова – відновлення свободи слова. В КОД переконані, що широка суспільна та прозора дискусія над змінами до Конституції є неможливою в умовах цензури у засобах масової інформації.

Комітет опору диктатурі заявляє, що не дозволить Януковичу використати участь опозиційних партій в роботі конституційної асамблеї як ширму для прикриття будь-яких антидемократичних та авторитарних змін до Основного закону.

30-31 січня 2012 р.

//www.galaktika.hu/2011_09_01_archive.html

Немає коментарів: