понеділок, 30 вересня 2013 р.

Звернення щодо Закону України «Про всеукраїнський референдум» Коаліції громадських організацій «За чесний референдум» 2013Делегації українського
Головування в ОБСЄ 2013 р.


Звернення
щодо Закону України «Про всеукраїнський референдум»
Коаліції громадських організацій «За чесний референдум»

Звернення представників
громадськості щодо Закону України
«Про всеукраїнський референдум»
від 09 вересня 2013 року
Коаліція громадських організацій «За чесний референдум» звертається до України як до Головуючої країни в ОБСЄ, аби вчергове − цього разу з міжнародної трибуни − звернути увагу на проблеми виконання зобов'язань ОБСЄ в галузі людського виміру, котрі виникли у зв'язку з ухваленням Закону України «Про всеукраїнський референдум».

Закон «Про всеукраїнський референдум» був ухвалений із грубими порушеннями конституційної та парламентської процедур у листопаді минулого року. Влада пішла на порушення процедури, аби ввести у правове поле недемократичний та неконституційний по суті своїй Закон. Всупереч показовій «демократичності», він робить неможливим реальне волевиявлення народу та створює умови для узурпації державою права визначати та змінювати конституційний лад в Україні. Таким чином, правовий акт дозволяє скопіювати «успішний» досвід використання референдуму тоталітарними режимами.

Звернення представників
громадськості щодо Закону України
«Про всеукраїнський референдум»
від 09 вересня 2013 року
На небезпеках цього Закону для конституційної стабільності та законності в Україні робить акцент у своєму червневому висновку Венеційська Комісія. Євроінтеграційний курс України зобов'язує державу змінити неконституційні та недемократичні положення Закону України «Про всеукраїнський референдум» напередодні можливого підписання Договору про Асоціацію Україна-ЄС. Нагадаємо, що пункт, присвячений Закону, міститься в Порядку Денному Асоціації.

Наша Коаліція у своїх зверненнях до Президента, народних депутатів, Омбудсмана, Конституційної Асамблеї України неодноразово заявляла, що цей Закон прямо суперечить Конституції України та вимагає оцінки з боку Конституційного Суду України . Про те, що положення Закону мають бути переглянуті, публічно говорили представники як влади (наприклад, Прем'єр-міністр України Микола Азаров), так і опозиції (однією з найбільших загроз цей закон назвала в нещодавньому інтерв'ю Юлія Тимошенко). Утім, на сьогоднішній день можемо констатувати свідому бездіяльність влади, в той час як Закон − діє!

Враховуючи ці обставини, ми закликаємо українське Головування невідкладно привести цей Закон у відповідність до Конституції України та стандартів Ради Європи у сфері референдумів.

Зі свого боку, Коаліція громадських організацій «За чесний референдум» готова взяти участь у законопроектній роботі щодо зміни правового регулювання інституту референдуму в Україні та забезпечити широке публічне обговорення суті змін.

Варшава, 30 вересня 2013 року

Центр Громадянських Свобод
Український незалежний центр політичних досліджень
[К. Михайличенко]
Центр політико-правових реформ [І. Коліушко]
ГО Центр.UA [О. Рибачук]
ГМ Опора
ВГО Республіка
Рух добровольців «Простір свободи»
Інститут Політичної Освіти
Східноукраїнський центр громадських ініціатив
ГО Інформаційний центр «Майдан Моніторинг»
Інститут демократії імені Пилипа Орлика
Міжнародний інститут демократій
Центр інформації про права людини
Громадський рух «Ми - Європейці!»
Кримський правозахисний центр «Дія», Олександра Дворецька
ГО «Всеукраїнська Правова Країна», Вікторія Арт
Асоціація Політичних Наук
Комітет відновлення історичної пам'яті
Кіровоградська обласна молодіжна громадська організація
«Молодий Народний Рух»
Громадський Рух «Чиста Україна»
Всеукраїнська ініціатива «Рух Будівників Держави»
Кіровоградська обласна молодіжна громадська організація
«Молодь разом»
Кіровоградська обласна молодіжна громадська організація
«Майбутнє нації»
Кіровоградський Народний Контроль
Товариство «Гідність», Конотоп
Молодіжна організація СТАН
Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Міжнародний фонд «Відродження» поділяє занепокоєність організацій громадянського суспільства щодо загроз, які несуть недемократичні норми чинного закону «Про всеукраїнський референдум». Фонд підтримує заклик громадських організацій щодо приведення цього закону у відповідність до Конституції України та стандартів Ради Європи у сфері референдумів.

http://www.irf.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=40994:-q-q-q-q&catid=27:news-irf&Itemid=59
http://www.slideshare.net/agucul/coalition-appeal-president0909

21.06.2013 Конституційна Асамблея. Про звернення окремих членів Конституційної Асамблеї, Коаліції громадських організацій «За чесний референдум» 
31.05.2013 Леонід Кравчук. Якщо всі організації, які діють в Україні, даватимуть офіційну оцінку законам, то ми перетворимося на дискусійний клуб 
28.05.2013 Олександр Барабаш. Вадік Румин проведе референдум 
20.05.2013 Координаційне бюро Конституційної Асамблеї. Про звернення членів Конституційної Асамблеї та представників громадських організацій 
11.04.2013 Звернення Коаліції громадських організацій «За чесний референдум» щодо неконституційності порядку зміни Конституції України, встановленого у Законі України «Про всеукраїнський референдум» 
05.04.2013 Олександр Барабаш. Ігор Когут. Микола Козюбра.Ігор Коліушко. Володимир Крижанівський. Микола Мельник. Олександр Мороз. Відкрите звернення до голови Конституційної Асамблеї Леоніда Кравчука 
04.04.2013 Звернення Коаліції громадських організацій «За чесний референдум» щодо Закону України «Про всеукраїнський референдум» 
28.03.2013 Ігор Коліушко. Закон про референдум vs Конституційна асамблея. Що далі? 
22.03.2013 Комісія Конституційної Асамблеї з питань здійснення народовладдя. Про проект Рішення Конституційної Асамблеї щодо Закону України «Про всеукраїнський референдум» 
10.12.2012 Звернення громадськості щодо неконституційності Закону України «Про всеукраїнський референдум» 
06.12.2012 Леонид Кравчук. Конституционная Ассамблея вам не скорая помощь! 
28.11.2012 Олег Рибачук. Закон про референдум дозволить рвати Україну по живому 
21.11.2012 Ігор Коліушко. Юлія Кириченко. Парламент схвалив неконституційний порядок зміни Конституції України 
09.11.2012 Сергій Головатий. В Україні не існує держави й не існує права
  

Немає коментарів: