середа, 12 грудня 2012 р.

(ІІІ) Засідання Комісії Конституційної Асамблеї з питань здійснення народовладдя 2012


Анатолій Акімочкін
[голова - Анатолій Селіванов,
секретар - Юрій Барабаш]

Комісія Конституційної Асамблеї з питань здійснення народовладдя (далі – Комісія) відповідно до плану роботи із залученням наукових експертів і фахівців в галузі організації судової влади 5 грудня 2012 року провела чергове засідання з питань підготовки розділу "влада народу" Концепції внесення змін до Конституції України, яка готується для розгляду Конституційною Асамблеєю.

Активно і зацікавлено учасники засідання прийняли участь в обговоренні доповідей членів Комісії професорів А.М.Єрмоленка, Ю.Г.Барабаша, О.А.Фісуна, А.О.Селіванова, які відповідно до плану завдань подали аналітичні матеріали щодо визначених концептуальних підходів до обґрунтування і внесення вмотивованих пропозицій до відповідного розділу Концепції внесення змін до Конституції України. Особливу увагу члени Комісії звернули на необхідність правової визначеності понять і категорій, які пов’язані з реалізацією народовладдя, його співвідношення з демократією, як суспільно-необхідного явища, в якому забезпечуються права і свободи громадянина.

Досить оригінальним і новим по суті поєднання установчої влади народу через пряме волевиявлення громадян видається запропонована модель введення інституту мирових суддів, які обиратимуться населенням і є ресурсом розвантаження місцевих районних суддів від великої кількості справ (спорів) приватного характеру (соціально-побутового змісту). Концептуальна модель розроблена Головою Комісії, професором А.О.Селівановим підтримана членами Комісії. Доповіді з питань методологічного характеру, зокрема, "Український народ", "конституційна держава", "суспільний договір щодо легітимності державної влади і передачі суб’єктами управління повноважень створювати єдиний правопорядок" привернули увагу кожного присутнього на засіданні Комісії і це мало дискусійний характер, проте вплинуло на певні уточнення наукових позицій і прийняття консенсусних рішень.

На засіданні Комісії були також з увагою заслухані доповіді наукових експертів професорів О.П.Рябченко, А.Є.Шевченка та інших, що також обумовило активність у підготовці правових позицій Комісії з обговорюваних питань.

Комісія також розглянула інформацію секретаря Комісії, професора Ю.Г.Барабаша щодо самоусунення від роботи члена Комісії А.В.Акімочкіна* і прийняла рішення рекомендувати координаційному бюро Конституційної Асамблеї розглянути пропозицію щодо його переведення за правилом "консортингу" до складу іншої Комісії або вжиття інших заходів, пов’язаних з подальшим перебуванням його у складі Конституційної Асамблеї.

12.12.2012
Прес-служба Президента України Віктора Януковича
//www.president.gov.ua/news/26364.html

*Анатолій Вікторович Акімочкін, перший заступник голови Незалежної профспілки гірників України, перший заступник голови Конфедерації вільних профспілок України, член Конституційної Асамблеї.
//npgu.com.ua/node/8

22.03.2013 (V) Засідання Комісії Конституційної Асамблеї з питань здійснення народовладдя 
12.02.2013 (IV) Засідання Комісії Конституційної Асамблеї з питань здійснення народовладдя 
05.11.2012 (ІІ) Засідання Комісії Конституційної Асамблеї з питань здійснення народовладдя  
16.10.2012 Доповідь Комісії з питань здійснення народовладдя щодо розуміння і реалізації конституційних положень «влада народу» 
19.09.2012 Круглий стіл «Конституційно-правові механізми забезпечення народовладдя та підвищення ефективності діяльності представників органів влади»  
29.06.2012 Перше засідання Комісії Конституційної Асамблеї з питань здійснення народовладдя

Немає коментарів: