Вони контролюють і регулюють здійснення державної влади над людьми, дають їм свободу у відношенні до держави, і жадають від держави задоволення основних людських потреб для людей, що мешкають під її юрисдикцією. Простіше всього їх сформулювати по міжнародним текстам (або інструментам), для дотримання яких існують міжнародні договори. В цих текстах дані правозахисні стандарти.
Найбільш знаменитим є - Загальна Декларація прав людини. Вона була прийнята Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році.
Необхідно також відзначити Європейську Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод. Вона була учинена в Римі у 1950 році та набула сили у 1953 році. На сьогодні, у відповідь на зміну обставин і потреб суспільства прийняті 11 поправок і доповнень до конвенції - вони називаються “протоколами”.
Ця конвенція особливо важлива, тому що вона є юридично обов'язковою для держав, що її підписали і ратифікували (в тому числі і для України) - і майже для всіх країн вона є складовою частиною національного законодавства і тому повинна дотримуватися.
Декларація ООН, з іншого боку - це зведення принципів, що, як і раніше, користуються повагою в усьому світі. Багато юристів вважають, що вона вже стала юридично обов'язкової на практиці, тому що в багатьох країнах вона часто застосовувалася при написанні конституції і при веденні справ.
Права людини: питання і відповіді
Немає коментарів:
Дописати коментар