Між ОВС і державою установилися привілейовані відносини по тим причинам, що роблять міліцію необхідною: запобігання і виявлення злочину, підтримка й охорона суспільного порядку, надання допомоги людям, що потрапили в небезпеку, захист права людини. Якщо держава зобов'язана стежити за тим, щоб права людини шанувалися і дотримувалися, то на практиці для цього часто застосовується міліція.
На рівні ООН і Ради Європи поліція й інші правоохоронні органи одержують жорсткі інструкції по докладним стандартам стежити за дотриманням своїх прав у ході захисту інших людей. (Див. Основні правозахисні стандарти, рекомендовані неурядовою організацією Міжнародна Амністія). Це і Кодекс поведінки ООН для посадових осіб по підтриманню правопорядку, і його еквівалент, прийнятий Парламентською Асамблеєю Ради Європи - Декларація про поліцію.
Але європейського юридично обов'язкового тексту про права людини для поліції не існує. З погляду Парламентської Асамблеї правозахисні стандарти для поліції потребують “максимальної пропаганди”.
Декларація про поліцію дає докладні інструкції - не тільки стосовно обов'язків “поліцейських” (як вона їх називає), але й стосовно умов, у яких повинні працювати поліцейські. Наприклад:
- декларація наказує поліцейським порушувати накази, якщо вони є незаконними (А.3 і А.4)
- звільняє їх від покарання за це (А.7);
- дотримання декларації дає поліцейському право на активну моральну і фізичну підтримку суспільства (А. 16);
- поліцейські повинні пройти ретельну підготовку (Б. З), мати відповідні умови роботи (Б.4) і адекватну оплату (Б.5).
//www.uapravo.com/hro/text.php?lan=ukr&id=4739&id_book=4732&id_parent=4732&id_vid_res=17
Немає коментарів:
Дописати коментар